Terapie

Mikropolaryzacja (tDCS)

O terapii

Na czym polega mikropolaryzacja (tDCS)?

Mikropolaryzacja lub inaczej przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (z ang. tDCS – transcranial direct current stimulation), to jedna z najnowocześniejszych metod wspierających leczenie nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu.

Zabieg polega na pobudzaniu kory mózgu bardzo delikatnym prądem, który jest wprowadzany przez jedną elektrodę, a wyprowadzany z mózgu przez druga elektrodę. Obie elektrody mocowane w specjalnym, wygodnym czepku. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Prąd wykorzystywany  w terapii ma napięcie rzędu 1-2 mikroamperów i jest to prąd bardzo zbliżony do naturalnych prądów występujących w mózgu człowieka.

W trakcie zabiegu, działamy prądem na konkretny ośrodek w mózgu, który uległ uszkodzeniu lub funkcjonuje nieprawidłowo

 

Seria terapeutyczna składa się z cyklu 10 zabiegów, następujących dzień po dniu (maksymalnie 2 dni przerwy).

Następnie, po 1-2 miesiącach warto zrobić serię przypominającą 5-10 zabiegów. Najnowsze badania pokazują, że serie zabiegów tDCS można powtarzać cyklicznie, dla zwiększenia efektu leczniczego. Pojedynczy zabieg trwa do 20 minut.

Podczas terapii tDCS zalecane jest wykonywanie różnych zadań rehabilitacyjnych (ruchowych lub logicznych). Wzmacnia to działanie prądu na korę mózgu. Z tego powodu w naszym Centrum łączymy zabieg tDCS z terapią fizjoterapeutyczną, logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną lub z terapią wzroku (zależnie od bieżącej dostępności dodatkowych specjalistów).

 

 

Terapia tDCS rozwija się bardzo dynamicznie w USA i w Europie Zachodniej i, jak pokazują badania, wkrótce może stanowić jedno z najbardziej popularnych i skutecznych narzędzi terapeutycznych wśród nieinwazyjnych metod neuromodulacji mózgu.

Kontakt

Umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna:
– od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00
– w sobotę 9:00-14:00

lub rejestracja mailowa.

Numer konta bankowego w BNP Paribas:
29 1600 1462 1806 0450 9000 0001

Formularz kontaktowy

    Terapie

    Obecnie prowadzimy działania z zakresu