O terapii

Na czym polega biofeedback?

Biofeedback to terapia bazująca na biologicznym sprzężeniu zwrotnym. Sesja terapeutyczna to po prostu odpowiednio prowadzona wideozabawa.

Organizm pacjenta podczas zabiegu jest monitorowany przez specjalistyczne systemy pobierające dane z czujników (m.in. czepek z elektrodami na głowie, czujniki rytmu serca, oddechu, napięcia mięśniowego, temperatury i przewodzenia skóry), a następnie, informacje o stanie fizjologicznym ciała, są zwrotnie podawane pacjentowi za pomocą animacji lub dźwięku. Dzięki temu może on, w odpowiedzi na te informacje, wprowadzić w ciele odpowiednie zmiany – np. modyfikacja aktywności mózgu, regulacja napięcia mięśni.

O terapii

Geneza Biofeedback

Początki biofeedbacku sięgają lat 60-tych i 70-tych. Obecnie jest on już uznaną na świecie metodą poprawy zdrowia i sprawności pacjentów.

Jedno z głównych światowych stowarzyszeń, które profesjonalnie zajmują się rozwojem, edukacją i certyfikacją terapii biofeedback, czyli The Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback (AAPB), pisze o tej metodzie leczniczej następująco:

„Naukowo wykazano, że biofeedback jest skutecznym sposobem leczenia migreny i napięciowych bólów głowy, nietrzymania moczu, wysokiego ciśnienia krwi, stanów lękowych i wielu innych schorzeń. Coraz więcej badań wskazuje, że neurofeedback (znany również jako biofeedback EEG) jest skutecznym sposobem leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i może pomóc w radzeniu sobie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, uszkodzeniami mózgu, stresem pourazowym, drgawkami oraz depresją. Menadżerowie firm, piloci, kontrolerzy ruchu lotniczego, muzycy, artyści i sportowcy, wykorzystują biofeedback i neurofeedback, aby osiągnąć szczyty w rywalizacji i wydajności.”

Dla kogo

Wskazania do terapii biofeedback

Terapia ta może być stosowana zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Jest całkowicie bezbolesna i nieodczuwalna dla pacjenta. W zajęciach biofeedbacku mogą brać udział zarówno osoby chore, jak i zdrowe.

Sesje biofeedback mogą być stosowane w przypadku osób zdrowych, których specyfika pracy wymaga skupienia, szybkich decyzji i reakcji oraz dla osób podlegających długotrwałemu stresowi (m.in. służby mundurowe, służba zdrowia, kontrolerzy lotów, piloci, sportowcy oraz biznesmeni).

Wskazania do terapii biofeedback to:

Kontakt

Umów się na wizytę

Rejestracja telefoniczna:
– od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00
– w sobotę 9:00-14:00

lub rejestracja mailowa.

Numer konta bankowego w BNP Paribas:
29 1600 1462 1806 0450 9000 0001

Formularz kontaktowy

    Terapie

    Obecnie prowadzimy działania z zakresu