O terapii
Na czym polega rehabilitacja neurologiczna dla dorosłych?
Główny cel programu rehabilitacji neurologicznej powinien być indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta, w zależności od głównej diagnozy, konkretnego problemu lub choroby. Aktywne zaangażowanie pacjenta i jego rodziny ma również kluczowe znaczenie dla powodzenia procesu zdrowienia.
Celem rehabilitacji neurologicznej jest pomoc w powrocie do najwyższego możliwego poziomu funkcji i niezależności, przy jednoczesnej poprawie ogólnej jakości życia zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej oraz społecznej.
Aby pomóc osiągnąć te cele, proponowane przez nas programy rehabilitacji neurologicznej mogą obejmować:
- działania poprawiające mobilność, kontrolę mięśni, chód i równowagę
- pomoc w czynnościach życia codziennego, takich jak jedzenie, ubieranie się, kąpiel, toaleta
- terapię bólu
- radzenie sobie ze stresem, lękiem oraz depresją
- naukę radzenia sobie z pęcherzem neurogennym
- działania mające na celu poprawę zaburzeń poznawczych, takich jak problemy z koncentracją, uwagą, pamięcią i słabą oceną sytuacji rzeczywistej
- pomoc w uzyskaniu i doborze zaopatrzenia ortopedycznego
- edukacja zdrowotna
We współczesnej rehabilitacji neurologicznej stosuje się różnorodne metody terapeutyczne, jak np. Bobath, Vojta, PFN, PDTR, elektro- i magnetostymulacje, integrację sensoryczną i wiele innych. Kluczowe jest tu dobranie odpowiedniej metody do potrzeb pacjenta oraz etapu jego procesu rehabilitacji.
Dla kogo
Wskazania do rehabilitacji neurologicznej dla dorosłych
W zakresie usług rehabilitacji neurologicznej oferujemy wsparcie dla osób z chorobami, urazami lub zaburzeniami układu nerwowego, których przyczyną mogą być m.in.:
Menu
Wielopoziomowa terapia może poprawić codzienne funkcjonowanie osób dotkniętych takimi chorobami, zmniejszyć objawy uszkodzenia układu nerwowego i poprawić zarówno samodzielność, jak i samopoczucie pacjenta.