Aktualności

Mikropolaryzacja (tDCS) – pierwsi pacjenci w naszym Centrum

Pierwsi pacjenci na terapii tDCS w naszym Centrum już są!

Słowo się rzekło – we wrześniu ruszyliśmy z zabiegami

Jak już wcześniej Wam zapowiadaliśmy, od września planowaliśmy wystartować z zabiegami. W pierwszej kolejności ruszyliśmy z terapiami mikropolaryzacja (tDCS).

Na fotografii widzicie pacjenta podczas zabiegu mikropolaryzacji. Wyniki badania QEEG (mapa mózgu) były analizowane przez jednego z najlepszych specjalistów w kraju z tej dziedziny Pana Doktora Borkowskiego. Rekomendacja terapii dla pierwszej serii:

  • Stymulacja w punkcie P3 – anoda
  • Odprowadzenie w punkcie Oz – katoda
  • Natężenie prądu stymulacji 2.000 mikroamperów, narastająco od 1.000
  • Czas stymulacji – 20 minut
  • Liczba sesji – 10

W krótce zaprezentujemy Wam kolejne ciekawe informacje z terapii – bo tworzymy CNR również po to, żeby dzielić się z Wami wiedzą i edukować.

Czekają też kolejni pacjenci – między innymi na terapie związane z depresją. Ciekawy artykuł na ten temat możecie też znaleźć w tym naszym wpisie.

Terapia mikropolaryzacja (tDCS) jest już dostępna w naszym Centrum Neuroterapii Rutkowscy. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie firmy Neuroelectrics.

Spodobał Ci się nasz wpis? Możesz go udostępnić

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Historia Bartka

CNR wita!

No więc startujemy! Ponad 2,5 roku temu, wypadek naszego Bartka całkowicie wywrócił nam życie do góry nogami. Na początku była tylko szaleńcza walka o przeżycie syna. Wszystko inne przestało się liczyć.

Czytaj więcej »

Poznaj również nowości z Neurologii